» Diğer Kategoriler
 » Kategoriler
 » E-Mail List
Ad-Soyad
E-Posta
 » Altın Kükürt

Granül Kükürt:
Kükürt limon sarısında yalın katı halde bulunan bir cisimdir. Kükürt doğada yaygın olarak bulunan bir elementtir. Yer kürenin % 0,06 'sını oluşturmaktadır. Kükürt çok geniş kullanım alanlarına sahiptir. En çok sülfirik asit yapımında kullanılır. Bunun yanında barut yapımında, kibrit yapımında, ebonit üretiminde, deri hastalıklarının tedavisinde kullanılan pomat ve şampuanların hazırlanmasında kullanılır.

1,5 mm Kükürt:
Altın  kükürt nem ve sıcaklıktan etkilenmediği için açıkta depo edilebilir. Altın kükürt toprakla karıştırıldığında toprakta ki mikroorganizmalar  tarafından sülfat asidine (sulfirik asit) dönüştürülmektedir. Bu özelliği ile kükürt yıllardan beri alkali toprakların pH’sını düşürmek için kullanılmaktadır.

2 mm Kükürt:
Yetiştirilecek bitkilerin isteklerine göre toprakreaksiyonunun kısa bir dönem için düşükkalması gerektiğinde 75Kg/Da kükürt dozunun,Ph'nın daha uzun dönem düşük kalmasını gerektiren koşullardan ise 150 Kg/Da kükürt dozu  uygulaması ziraat mühendislerimizin uzun süren  deneyimlerimi sonucunda yeterli görülmüştür.

3 mm Kükürt:
Altın kükür kullanımı sayesinde fazla gübrelemeden dolayı verimini yitirmiş topraklar kısa sürede eski gücüne kavuşmaktadır. Toprağın pH'sını dengelemenin yanında Altın  kükürt ürünlerin donmaya karşı direncini ve kışa dayanıklılığını arttırır. Ürünün erken olgunlaşmasını sağlar Ürün için gerekli olan iz elementlerin alımını kolaylaştırarak Ürünün verimini yükseltir ülke ekonomisine pozitif katkı sağlar Ürün için tehlike arz eden birçok böcek türünü bitkiden uzak tutar. Kuraklığa karşı toprağın direncini artırır. Hastalıklara karşı bitkinin direncini artırır.

Toz Kükürt:
Toz kükürt tarımsal amaçlı olarak;
Toprak pH'sının düzenlenmesinde, Bağcılıkta küf ve külleme hastalıklarına karşı, Seracılıkta meyvenin erken olgunlaşması için, Fertigasyon. Bunların yanında lastik ve kauçuk sanayinde de kullanılmaktadır.

Kategori : KİMYASAL / Kauçuk Kimyasallar

Copyright 2011 Elkim Kauçuk ve Kimya San. Tic. Ltd. Şti.
Design & Developed By DizaynPlus.Net